Pereiti prie turinio

Vidutinio vyriškojo varpos ilgis yra 12—14 cm, bet kartais daugiau. ŽPV skirstomi į didelės ir mažos rizikos tipus genotipus. J Obstet Gynecol Cancer Res.

Nuorodos kopijavimas

Makštis ir seksas[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Praėjus maždaug 20—30 sekundžių nuo lytinio stimuliavimo pradžios, makšties sienelės ima drėkti vadinama makšties lubrikacija. Tai yra pirmoji moters reakcija į lytinį stimuliavimą. Šios išskyros sudrėkina makšties sieneles ir palengvina frikcijas sueities metu. Tais atvejais, kai moteriai lytinis partneris nepatinka ir lytinis stimuliavimas jos nesujaudina, o makšties sienelės lieka sausos, lytinį aktą atlikti yra sunku.

Genitalijų karpos — žmogaus papilomos viruso infekcija ŽPV Gyd. Malvina Baikštienė, prof.

Lytiškai susijaudinusmakšties prieangį drėkina Bartolino ir Skeno liaukos. Susijaudinimo fazėje makštis pailgėja 2,5—3,5 cm, o jos viršutinė dalis prie gimdos kaklelio praplatėja apie 4 cm. Kopuliacinio ciklo plato fazėje į apatinį makšties trečdalį ir mažąsias lytines lūpas suplūsta labai daug kraujoraumenys įsitempia ir makšties skersmuo sumažėja beveik trečdaliu.

Taip makšties raumenys stipriau apglėbia vyro varpąsustiprinama trintis tarp varpos ir makšties ir padidėja lytinis malonumas.

Dydžiai | veziuine.lt

Orgazmo metu makšties raumenys ima nevalingai ritmiškai susitraukinėti. Susitraukimų paprastai būna nuo 5 iki Iš pradžių pertraukos tarp susitraukimų būna apie 0,8 sek. Orgazmo metu makšties sienelės sudrėksta labiau nei bet kada. Atsipalaidavimo fazėje kraujas pamažu išteka iš lytinių organų ir makštis grįžta ramybės būklėn, tačiau kai kurių moterų makšties sienelės ir po orgazmo lieka drėgnos tai rodo, kad jos yra vis dar tebėra susijaudinusios ir vėl pradėjus stimuliuoti, tokios moterys gali patirti dar keletą orgazmų.

Makštis gana lengvai išsitempia ir prisitaiko prie vyro varpos dydžio.

Naršymo meniu

Neturėjusios lytinių santykių ir negimdžiusios moters makštis yra trumpa ir siaura, todėl jaunavedžiai turėtų žinoti, kad makštis prie varpos prisitaiko pamažu per mėnesį ar daugiau. Tuo tarpu moteris, ilgiau santykiavusi su vyru, turinčiu didelę varpą, per gana trumpą laikotarpį prisiderina prie vyro su mažesne varpa — makštis sėkmingai susitraukia ir standžiai apgaubia varpą. Todėl vyro ir moters varpos fontanas varpos makštis neatitikimo atvejai yra labai reti.

Varpos susitraukimas su amžiumi to, moteris gali išmokti valdyti makšties ir aplink makštį esančius raumenis dubens dugnąšitaip suteikdama tiek sau, tiek ir vyrui papildomų pojūčių sueities metu.

Vaikų lytinių organų priežiūra – mamos ir tėčio garbės reikalas - Mamos Žurnalas

Makšties histologija[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Makšties audiniai Makšties sienelė susideda iš gleivinės, raumeninio ir išorinio jungiamojo audinio sluoksnių. Cikliškai kintant gimdos gleivinei, kinta ir makšties gleivinė, varpos makštis ir jos skysčių pH makšties pH yra 4.

varpos makštis padidinti varpos kietumą

Prieš mėnesines epitelinėse ląstelėse sumažėja glikogenojis mažiau skyla iki pieno rūgštiesir makšties pH pasidaro šarmingesnė, o jos gleivinė — jautresnė infekcijoms.

Ilgainiui pakinta ir pati makšties gleivinė, senyvo amžiaus moterims ji pasidaro atrofiška, o pats epitelis labai suplonėjęs. Pačioje gleivinėje yra nervų, kraujagyslių ir limfagyslių.

Čia būna ir limfinių mazgelių.

Kaip plinta ŽPV?

Lytinio susijaudinimo metu kraujagyslėmis į makštį priteka kraujo ir ji paburksta. Makšties gleivinėje esti ir juntamųjų nervinių kūnelių.

varpos makštis greitas būdas pakelti erekciją

Išorinio jungiamojo audinio sluoksnis jungia makštį su aplinkiniais audiniais. Makšties higiena[ varpos makštis redaguoti vikitekstą ] Makšties švarumas nustatomas paėmus laboratorijoje tepinėlį. Švarumo lygmuo priklauso nuo to, kokios ląstelės ir bakterijos randamos tepinėlyje: pirmasis lygmuo — makšties terpė varpos makštis, joje yra daug epitelinių ląstelių ir Dederleino bakterijų, nėra leukocitų ir patogeninių mikrobų.

Dederleino bakterijos gamina pieno rūgštįkuri sąlygoja rūgščią makšties pHnetinkamą patogeniniams mikroorganizmams; antrasis lygmuo — makšties tepinėlyje yra šiek tiek leukocitų, truputį sumažėja pieno bakterijų, aptinkama nedaug patogeninių mikrobų, makšties terpė rūgšti; trečiasis lygmuo — gana nemažai leukocitų, yra streptokokų, stafilokokų, žarnyno lazdelių, kartais — trichomonų; makšties terpė šarminė; ketvirtasis lygmuo — pieno bakterijų nėra, yra daug leukocitų ir patogeninių mikroorganizmų; makšties pH šarminis.

varpos makštis erekcijos trūkumas vyrui

Paprastai makšties švarumas yra I—II lygmens. Makšties išskyros — panašios į baltą spalvos, specifinio kvapo. III ir IV švarumo lygmuo rodo, kad makštyje yra uždegiminių procesų.

Sveika moteris savo makšties išskyrų paprastai nejaučia.